Archiwum

Archive for the ‘treningi’ Category

PostHeaderIcon Życzenia świąteczne

PostHeaderIcon Mistrzostwa w boccia

Integracyjne Stowarzyszenie Sportowe ‘’START’’
w Wejherowie (tel.607328262)

ZAPRASZA NA
Otwarte Mistrzostwa
Powiatu Wejherowskiego
w Boccia
Zawody odbędą się w sali sportowej Zespołu Szkół nr.2
w Wejherowie-Śmiechowie ( ul.Gdańska 30)

w dniach-10.04./17.04./i 24.04.2016r./niedziela/-godz.11,00.

SPORT * REKREACJA * WYPOCZYNEK

Regulamin zawodów

PostHeaderIcon Życzenia świąteczne

start_zyczenia

PostHeaderIcon

Fotorelacja ze spotkania opłatkowego stowarzyszenia:

[Not a valid template]

PostHeaderIcon Powiatowe mistrzostwa w boccia

Na obiektach Zespołu Szkół nr.2 Wejherowo ul. Gdańska 30 odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Boccia” w dniach 25.10./08.11./15.11./oraz 29.11.2015r.

Zawody przeprowadzono w 5 kategoriach startowych:

Indywidualnie kobiet i mężczyzn, indywidualnie open, w parach i drużynowo w których startowało 52 osoby z Gdyni, Rumii, Redy i Wejherowa.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

A/ Indywidualnie – kobiet

I m. – Helena Szpunar – Wejherowo

II m. – Anna Konik – Reda

III m. – Maria Gieryk Wolska – Rumia

W finale Helena Szpunar pokonała Annę Konik 6:2

B/ Indywidualnie – mężczyzn

I m. – Leszek Lenda – Wejherowo

II m. – Stanisław Gieryk – Rumia

III m. – Franciszek Kuźmiński – Wejherowo

W finale Leszek Lenda pokonał Stanisława Gieryka 10:0

C/ Indywidualnie – open

I m. – Helena Szpunar – Wejherowo

II m .- Jan Zębko – Wejherowo

III m. – Leszek Lenda – Wejherowo

W finale Helena Szpunar pokonała Jana Zębko 4:3

D/ Pary

I m. – Rumia ( Stanisław Gieryk – Jerzy Gajewski)

II m. – Wejherowo ( Helena Szpunar- Franciszek Kuźmiński)

III m. – Wejherowo ( Jan Zębko – Andrzej Białas)

W finale Rumia – Wejherowo 7:4

E/ Drużynowo

I m. – „START” Wejherowo ( Henryk Ptach, Andrzej Białas, Jan Zębko)

II m. – „JANOWO RUMIA” ( Maria Gieryk -Wolska, Stanisław Gieryk , Jerzy Gajewski )

III m. – „ORLĘTA REDA” ( Anna Konik, Waldemar Konik, Helena Szpunar )

W finale Wejherowo – Janowo 6:3

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali Puchary z grawerką imienną ufundowane przez Zarząd Powiatu Wejherowskiego.

Organizatorem zawodów było Integracyjne Stowarzyszenie Sportowe „START” Wejherowo.

PostHeaderIcon XXIII Ogólnopolskie zawody sportowe w Grudziądzu

W dniu 5 grudnia 2015roku w Grudziądzu w ramach obchodów ramach „Światowego dnia poświęconego osobom niepełnosprawnym” odbyły się

XXIII Ogólnopolskie zawody sportowe w następujących dyscyplinach:

tenis stołowy, podnoszenie ciężarów, strzelectwo sportowe i bocca.

W tenisie stołowym i bocci startowała reprezentacja Integracyjnego Stowarzyszenia Sportowego „Start” w Wejherowie.

Reprezentacja zajęła następujące miejsca:

Tenis stołowy:

      I miejsce – Andrzej Puchowski;

      III miejsce – Andrzej Bułakowski.

Boccia:

     I miejsce zespół w składzie: Andrzej Puchowski, Stanisław Gierek, Jan Zębko.

     II miejsce zespół w składzie: Waldemar Konik, Helena Szponar, Anna Konik.

PostHeaderIcon Informacja z odbytej imprezy sportowej

11W Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie – Śmiechowie odbyły się w dniach 19 i 22 listopada br. „Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Tenisie Stołowym” na 2015r. W imprezie wzięło udział 81 zawodniczek i zawodników z Gdańska, Gdyni, Rumii, Redy, Rybna, Choczewa, Lęborka i Wejherowa. Wszystkich uczestników powitał Prezes ISS „START” Wejherowo Krzysztof Ruchalski a Mistrzostwa o Puchar Starosty otworzył etatowy Członek Zarządu Powiatu Pan Jacek Thiel.
W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
A/ Kat. Niepełnosprawnych
I m. Patryk Greszta – Wejherowo
II m. Adam Andrzejewski – Rumia
III m. Zbigniew Skwarczyński – Wejherowo

B/ Kat. Dziewcząt
I m. Katarzyna Płotka – Luzino
II m. Magdalena Płotka – Luzino
III m. Jaśmina Socha – Gdynia
C/ Kat. Chłopców
I m. Damian Konkel – Rumia
II m. Patryk Czoska – Rybno
III m. Jakub Wachowski – Rumia
D/ Kat. Kobiet – open
I m. Magdalena Płotka – Luzino
II m. Katarzyna Płotka – Luzino
III m. Jaśmina Socha – Gdynia
E/ Kat. Mężczyzn – open
I m. Radosław Orzęcki – Rumia
II m. Stanisław Czoska – Rybno
III m. Krzysztof Szwemin – Reda
Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, medale i dyplomy oraz okolicznościowe gadżety (kubki, breloczki) ufundowane przez Zarząd Powiatu Wejherowskiego. W przerwie zawodów uczestnicy spożyli posiłek w postaci zupy „grochówki wojskowej” przygotowanej przez Szkołę za co serdecznie dziękujemy. Mistrzostwa sprawnie prowadzili sędziowie: Andrzej Białas, Maria Gieryk Wolska i Zbigniew Bautembach. Organizatorem tych zawodów było Integracyjne Stowarzyszenie Sportowe „START” Wejherowo.

PostHeaderIcon Zawody w boccia w Jastrzębiej Górze

Sport niepełnosprawnych Zawody w Jastrzębiej Górze

W Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym WITA w Jastrzębiej Górze zakończyły się Powiatowe Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych w Boccia, Tenisie Stołowym i Szachach o Puchar Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie

Najlepsi w poszczególnych dyscyplinach:

A. Boccia:
1.Andrzej Bułakowski
2.Piotr Pranschke
3.Anna Konik
4.Leszek Lenda
5.Maria Gieryk-Wolska

B. Tenis Stołowy:
1.Chrystian Przybylski
2.Alicja Eigner
3.Gabriela Andrzejewska
4.Adam Andrzejewski
5.Dominik Andrzejewski

C. Szachy:
1.Jerzy Gajewski
2.Maria Gieryk-Wolska
3.Zdzisław Szczodrowski
4.Andrzej Bułakowski
5.Leszek Lenda

W trójboju sportowym , który obejmował najlepsze wyniki bocci, tenisa stołowego i szachów, zawodniczki i zawodnicy walczyli o puchary ufundowane przez Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie. Zwyciężył Andrzej Bułakowski, który wyprzedził Adama Andrzejewskiego i Marię Gieryk-Wolską. Kolejne miejsca zajęli: Zdzisław Szczodrowski, Jerzy Gajewski i Anna Konik.

Organizatorem zawodów było Integracyjne Stowarzyszenie Sportowe START Wejherowo. Impreza została dofinansowana ze środków : Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku i wejherowskiego PFRON-u.

Stowarzyszenie Sportowe START jest wspierane przez Prezydenta Miasta Wejherowa.

PostHeaderIcon Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym

Tenis stołowy
Mistrzostwa Powiatu
 
W sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie zakończyły się otwarte indywidualne mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w tenisie stołowym.
W zawodach startowało 62 zawodników i zawodniczek z Gdyni, Rumi, Redy,  Lęborka, Gniewina, Brzyna,Luzina, Linii, Bolszewa, Chłapowa i Wejherowa.
 
W turnieju głównym ( open) zwyciężył Tomasz GROENKE (START Wejherowo), który w meczu finałowym pokonał 3:2` ( 11:8, 9:11, 11:7, 10:12, 13:11) Krzysztofa Konkel z Rumi. III miejsce zajął Radosław Orzęcki (Rumia).
 
Wśród kobiet zwyciężyła Wiktoria Stańczyk (Wejherowo), która w meczu finałowym pokonała 3:0 ( 11:9, 11:7,11:9) Gabrielę Andrzejewską (Start Wejherowo). III miejsce zajęła Zuzanna Frey ( Wejherowo).
 
W turnieju młodzieżowym ( do lat 16) tytuł mistrzowski zdobył Patryk Czoska (Rybno)  , który w meczu finałowym pokonał 3:0 ( 11:8, 11:7, 12:10) Damiana Konkel (Rumia). Trzecie miejsce zajął Wojciech Łączyński (Bolszewo).
 
Zawody rozegrano także w połączonej kategorii niepełnosprawnych. W tej grupie zawodniczek i zawodników triumfował Zdzisław Mikuta zwyciężając w meczu finałowym 2:0 ( 11:8, 11:9) Dariusza Artymiaka . III  miejsce zajął Adam Andrzejewski (wszyscy START Wejherowo).
 
Mistrzostwa bardzo sprawnie prowadzili: Andrzej Białas ( sędzia główny) i  Leszek Lenda (menedżer zawodów).
W przerwie zawodów wszyscy uczestnicy konsumowali pyszną wojskowa grochówkę.
Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy, medale i gadżety ( okolicznościowe kubki i breloczki) ufundowane przez Starostę Wejherowskiego.
Organizatorem zawodów było Integracyjne Stowarzyszenie Sportowe START Wejherowo.

PostHeaderIcon BOCCIA : Otwarte Mistrzostwa Miasta Wejherowa

Otwarte Mistrzostwa Miasta Wejherowa
w Boccia

37 zawodniczek i zawodników z Rumi, Bolszewa, Redy i Wejherowa starowało w Otwartych Mistrzostwa Miasta Wejherowa w Boccia . Zawody odbyły się w czterech kategoriach: kobiety indywidualnie, mężczyźni indywidualnie, pary i drużyny.
Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Wejherowa.
Eliminacje rozgrywano w dwóch grupach kwalifikacyjnych, z których, do turnieju finałowego, zakwalifikowały się po trzy najlepsze zawodniczki/zawodnicy/pary/drużyny.
Turnieje finałowe rozgrywano systemem bezpośredniej eliminacji po dwóch przegranych spotkaniach .
Wyniki zawodów (turniejów finałowych)
A.Turniej drużynowy

W meczu finałowym Orlęta Reda pokonali 7:6 wejherowski Europol.

Finaliści w tym meczu wystąpili w następujących składach:

ORLĘTA Reda : Anna i Waldemar Konikowie oraz Helena Szpunar),

EUROPOL Wejherowo: Stanisława i Leszek Lendowie oraz Radosław Szatkowski.

Kolejne miejsca zajęli:
III miejsce – Bułaki Rumia( Andrzej Bułakowski, Dawid Jakusz, Andrzej Puchowski),
IV miejsce – Zarząd Wejherowo (Andrzej Białas, Jan Zębko, Henryk Ptach),
V miejsce – Kaszuby Wejherowo ( Ewa Puchowska, Eugeniusz Mudlaff i Piotr Pranschke)
VI miejsce – Rumianie Rumia (Wolska-Gieryk, Stanisław Gieryk i Andrzej Purchowski).

B.Turniej par

W meczu finałowym zwyciężył EUROPOL Wejherowo ( Genowefa i Leszek Lendowie), która w meczu finałowym pokonała 8:2 Bułaki Rumia (Dawid Jakusz Andrzej Bułakowski).

Kolejne miejsca zajęli:
III – Ewa i Andrzej Puchowscy,
IV – Maria Wolska-Gieryk i Stanisław Gieryk ,
V – Andrzej Białas i Jen Zębko,
VI –Radosław Szatkowski i Eugeniusz Mudlaff..

C.Turniej indywidualny kobiet

W meczu finałowym Genowefa Lenda pokonała 6:2 Helenę Szpunar .

Kolejne miejsca zajęli:
III miejsce – Maria Wolska-Gieryk,
IV miejsce – Ewa Puchowska
V miejsce – Magdalena Klawikowska (Bolszewianka Bolszewo)
VI miejsce – Gabriela Andrzejewska (Janowiacy Rumia)

D.Turniej indywidualny mężczyzn

W meczu finałowym Leszek Lenda pokonał 7:2 Adama Hebla (Kaszuby Wejherowo).

Kolejne miejsca zajęli:
III miejsce – Andrzej Puchowski
IV miejsce – Andrzej Bułakowski
V miejsce – Zdzisław Szczodrowski (Bolszewianka Bolszewo)
VI miejsce – Jerzy Gajewski ( Jedynka Reda)

Mistrzostwa odbyły się w maju ( idywidualnie i pary)oraz grudzien (drużyny) w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie.
Zawody prowadził licencjonowany instruktor i sędzia boccia : Leszek Lenda.
Organizatorem mistrzostw, które miały charakter integracyjno-rodzinny ( startowały zespoły rodzinne oraz zawodnicy niepełnosprawni wraz z pełnosprawnym ), było Integracyjne Stowarzyszenie Sportowe START Wejherowo.

Kalendarz
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Szukaj
Kategorie