Archive for czerwiec, 2016

PostHeaderIcon Eliminacje do Mistrzostw Polski w Boccia

13238886_240148383017343_4583469991457204723_n

I TURNIEJ ELIMINACYJNY MISTRZOSTW POLSKI NIEPEŁNOSPRAWNYCH W BOCCI

W dniach 13 – 15 maja 2016 r. w Konopiskach k/ Częstochowy odbył się I Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w Bocci – zawody „ PROMETEUS CUP 2016 r ’’, zorganizowany przez Polską Federację Bocci Niepełnosprawnych i Polski Związek Bocci w Poznaniu oraz gospodarza – Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo.

W turnieju wzięli udział zawodnicy z Chorwacji i Słowacji oraz Polski ( z Poznania, Zamościa, Lublina, Zielonej Góry, Głogowa, Konopisk, Wejherowa, Bielsko Białej, Kielc, Krakowa, Warszawy, Będzina i Białegostoku).

Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się reprezentanci Integracyjnego Stowarzyszenia Sportowego ‘’ START ‘’WEJHEROWO, którzy zajęli II miejsce.

W finale zespół ISS ‘’START ‘’WEJHEROWO w składzie: Gabriela Andrzejewska – kapitan, Helena Szpunar i Anna Konik zremisował z reprezentacją Słowacji 5 – 5 a w dogrywce przegrał zaledwie 1 pkt.

Wyniki końcowe turnieju finałowego;

I miejsce – TAU TURIE – Słowacja 1

II miejsce – ‘’ START ‘’ WEJHEROWO

III miejsce – KROK ZA KROKIEM – Zamość

IV miejsce – PRPMETEUS 2 – Konopiska

Kolejne turnieje eliminacyjne odbędą się w Kielcach i Wągrowcu a Finał Mistrzostw Polski zostanie rozegrany w Zielonej Górze w dniach 17-20 .11. 2016r.

Trenerem drużyny ’’ START’ ’ WEJHEROWO był Waldemar Konik

PostHeaderIcon Zawody Boccia w Kołobrzegu

12 Komunikat z udziału w zawodach sportowych

W dniu 30 kwietnia 2016 reprezentacja Integracyjnego Stowarzyszenia Sportowego „Start” w Wejherowie wzięła udział w pierwszych zawodach

o Puchar Prezydenta Kołobrzegu w Bocci. W zawodach uczestniczyły drużyny z całej Polski.

Nasza reprezentacja zajęła pierwsze i drugie miejsce w kategorii drużynowej. Pierwsze miejsce zdobyli: Andrzej Puchowski, Stanisław Gieryk, Maria Wolska-Gieryk, którzy w finale pokonali drugi nasz zespół

w składzie Franciszek Kużmiński, Wojciech Kużmiński i BogdanŻywicki w stosunku tylko 8-7.

Innowacją były rozgrywki dzieci pierwsze miejsce zdobyła też nasza pociecha Kuźmiński Cezary. Zawody przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze.

Trenerem reprezentacji była Pani Maria Wolska – Gieryk.

PostHeaderIcon Zawody w Mauszu 2016

2Komunikat z udziału w zawodach sportowych.

W dniach 6-8 maja 2016 roku reprezentacja Integracyjnego Stowarzyszenia Sportowego„Start” w Wejherowie brała udział w Ogólnopolskich Zawodach w Bocci, które odbyły się w miejscowości Ostrów Mausz k / Bytowa . W zawodach brali udział zawodnicy z całej Polski, poza Wejherowem startowali m.in. zawodnicy z: Zielonej Góry, Giżycka, Gdańska, Siedlec, Kołobrzegu i Bydgoszczy.

Reprezentacje naszego Stowarzyszenia w konkurencji drużynowej zajęły I i II miejsce. Pierwsze miejsce zajął zespół w składzie: Andrzej Puchowski, Zbigniew Skwarczyński, Andrzej Bułakowski.

Drugie miejsce zajął zespół w składzie: Waldemar Konik, Helena Szpunar, i Anna Konik.

W konkurencji indywidualnej II miejsce zajął Stanisław Gieryk a IV m. Alicja Eigner/ oboje ISS’’ START ‘’ Wejherowo/.