Archive for 22 listopada, 2016
Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w tenisie stołowym – wyniki
Komunikat z przeprowadzonej imprezy sportowej
– Tenis Stołowy –Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego
Na obiektach Zespołu Szkół nr.2 w Wejherowie – Śmiechowie odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Tenisie Stołowym”.
W imprezie udział wzięło 61 zawodniczek i zawodników z Gdańska, Gdyni, Rumii, Redy, Lęborka, Kębłowa, Robakowa, Miechucina, Rybna, Odargowa, Gniewina, Bolszewa, Luzina, Rekowa i Wejherowa.
Celem zawodów było uczczenie 98 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz wyłonienie indywidualnych mistrzów powiatu wejherowskiego na 2016 r.
Na zawody przybyli: etatowy członek Zarządu Powiatu Jacek Thiel, który dokonał oficjalnego otwarcia turnieju oraz Kierownik Wydziału Kultury i Spraw Społecznych UM w Wejherowie Pan Michał Jeliński i Prezes Biura Rejonowego WZH i U w Wejherowie Pan Ryszard Kliczykowski.
W Turnieju głównym (open) zwyciężył Krzysztof Szwemin (Rekowo Górne) pokonując w finale Mariusza Wołowieckiego (Gdańsk) 3:1
III m – Robert Wołowiecki (Gdańsk), kolejne miejsca zajęli:
IV m – Tomasz Malinowski ( Rumia)
V m – Radosław Orzęcki (Rumia)
VI m – Tomasz Siudek (Reda)
W kategorii Dziewcząt (do 16 lat)
I m – Marta Zimnicka ( Gdańsk )
II m – Weronika Jarzębińska ( Bolszewo )
III m – Sofia Turkiewicz (Bolszewo )
W kategorii chłopców ( do 16 lat)
I m – Krzysztof Bohn ( Rumia)
II m – Robert Szornak ( Rumia)
III m – Adam Czerniowski ( Gdynia)
Zawody rozegrano także w połączonej kategorii osób niepełnosprawnych w której zwyciężył Zbigniew Skwarczyński 2:0 pokonując Łukasza Goike ( obaj Wejherowo).
III m – Andrzej Bułakowski (Rumia).
Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy i inne gadżety ufundowane przez Starostę powiatu Wejherowskiego Panią Gabrielę Lisius.
Podczas zawodów uczestnicy spożyli „żołnierską grochówkę” przygotowaną przez Zespół Szkół nr.2 w Wejherowie.
Mistrzostwa bardzo sprawnie przeprowadzili Dagmar Rzoska ( sędzia główny) i Andrzej Białas ( zastępca sędziego głównego).
Organizatorem zawodów było Integracyjne Stowarzyszenie Sportowe „START” Wejherowo.
START Wejherowo podwójnym Drużynowym Mistrzem Polski Niepełnosprawnych w Szachach
START Wejherowo podwójnym Drużynowym Mistrzem Polski Niepełnosprawnych w Szachach
W Gorzowie Wielkopolskim w dn. 4 – 6.XI.2016 r. odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Szachach w których wzięło łącznie 71 zawodników z całej Polski.
Wyniki końcowe:
A. Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych
Indywidualnie:
I m – Zygmunt Wielecki – „START” Wejherowo – 9,0 pkt
II m – Zygmunt Boła – „START” Gorzów Wlkp – 8,5 pkt
III m – Krzysztof Jurkiewicz – „START” Wejherowo – 8,5 pkt
IV m – Leszek Szymański – „START” Wrocław – 7,5 pkt
– pozostali zawodnicy „START ‘’ Wejherowo zajęli miejsca:
VII m – Tadeusz Panek – 6,0 pkt
IX m – Marek Uziałko – 6,0 pkt
W klasyfikacji drużynowej:
I m – ISS „START” Wejherowo – 23,5 pkt
II m – GZSN „START” Gorzów Wlkp. – 23,0 pkt
III m – WZSN „START” Wrocław – 19,0 pkt
B. Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich
Indywidualnie:
I m – Andrzej Kozicz – „START” Gorzów Wlkp. – 7,5 pkt
II m – Krzysztof Jurkiewicz – „START” Wejherowo – 7,0 pkt
III m – Marek Uziałko – „START” Wejherowo – 6,5 pkt
IV m – Zygmunt Wielicki – „START” Wejherowo – 6,5 pkt
– pozostali zawodnicy „START” Wejherowo zajęli miejsca:
XII m – Adam Hebel – 5,0 pkt
XXX m – Zdzisław Szczodrowski – 3,0 pkt
W klasyfikacji drużynowej:
I m – ISS „START” Wejherowo – 20,0 pkt
II m – GZSN “START” Gorzów Wlkp. – 18,5 pkt
III m – WZSN „START” Wrocław – 15,5 pkt
Trenerem z Wejherowskiego zespołu jest Pan Zygmunt Wielecki.
Organizatorem Mistrzostw było Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, PFRON oraz Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” w Gorzowie Wielkopolskim.
