Archiwum

PostHeaderIcon Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w Szachach klasycznych w Karpaczu

W Karpaczu w dn. 27.02 – 07.03. 2021 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w szachach klasycznych w których udział wzięło 66 zawodników z całej Polski.

Mistrzostwa zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund przy kojarzeniu komputerowym zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami FIDE.

Kryteriami decydującymi o zakwalifikowaniu się do Mistrzostw Polski były: ranking ELO, ranking krajowy i kategoria szachowa.

W Mistrzostwach Polski wzięło udział 2 reprezentantów ISS START Wejherowo: Krzysztof Jurkiewicz i Marek Uziałko osiągając dobre wyniki i tak:

–  w kat. posiadanych punktów rankingowych 1701 – 2000

I m. zajął  Szymon Kasperczyk   – Gens Una Sumus Kraków    –   6,0 pkt

II m. zajął  Krzysztof Jurkiewicz   – START Wejherowo               –   6,0 pkt

III m. zajął  Piotr Dzieczkaniec      – KS Polanica Zdrój                 –   6,0 pkt

– w kat. senior

VIII m. zajął  Marek Uziałko  – 5,0pkt .

w kat. „open”

IX  m. zajął  Krzysztof Jurkiewicz -6,0 pkt. ( nie przegrywając żadnego pojedynku osiągając

3 zwycięstwa i 6 remisów )

XXIII m. zajął  Marek Uziałko  – 5 pkt.

Organizatorem Mistrzostw Polski był Polski Związek Szachowy w Warszawie.

Wyjazd zawodników ISS START Wejherowo sfinansował Pomorski Związek Organizacji Sportu Niepełnosprawnych w Gdańsku ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.