Archiwum

PostHeaderIcon Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym

Tenis stołowy
Mistrzostwa Powiatu

W sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie zakończyły się otwarte indywidualne mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w tenisie stołowym.
W zawodach startowało 62 zawodników i zawodniczek z Gdyni, Rumi, Redy,  Lęborka, Gniewina, Brzyna,Luzina, Linii, Bolszewa, Chłapowa i Wejherowa.

W turnieju głównym ( open) zwyciężył Tomasz GROENKE (START Wejherowo), który w meczu finałowym pokonał 3:2` ( 11:8, 9:11, 11:7, 10:12, 13:11) Krzysztofa Konkel z Rumi. III miejsce zajął Radosław Orzęcki (Rumia).

Wśród kobiet zwyciężyła Wiktoria Stańczyk (Wejherowo), która w meczu finałowym pokonała 3:0 ( 11:9, 11:7,11:9) Gabrielę Andrzejewską (Start Wejherowo). III miejsce zajęła Zuzanna Frey ( Wejherowo).

W turnieju młodzieżowym ( do lat 16) tytuł mistrzowski zdobył Patryk Czoska (Rybno)  , który w meczu finałowym pokonał 3:0 ( 11:8, 11:7, 12:10) Damiana Konkel (Rumia). Trzecie miejsce zajął Wojciech Łączyński (Bolszewo).

Zawody rozegrano także w połączonej kategorii niepełnosprawnych. W tej grupie zawodniczek i zawodników triumfował Zdzisław Mikuta zwyciężając w meczu finałowym 2:0 ( 11:8, 11:9) Dariusza Artymiaka . III  miejsce zajął Adam Andrzejewski (wszyscy START Wejherowo).

Mistrzostwa bardzo sprawnie prowadzili: Andrzej Białas ( sędzia główny) i  Leszek Lenda (menedżer zawodów).
W przerwie zawodów wszyscy uczestnicy konsumowali pyszną wojskowa grochówkę.
Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy, medale i gadżety ( okolicznościowe kubki i breloczki) ufundowane przez Starostę Wejherowskiego.
Organizatorem zawodów było Integracyjne Stowarzyszenie Sportowe START Wejherowo.