PostHeaderIcon Tenis stołowy – mistrzostwa powiatu

Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym

Tenis stołowy
Mistrzostwa Powiatu

W sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie zakończyły się otwarte indywidualne mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w tenisie stołowym.
W zawodach startowało 73 zawodników i zawodniczek z Gdańska, Gdyni, Rumi, Redy,Chłapowa,Gniewina,  Lęborka, Brzyna, Rybna,Luzina, Linii, Strzepcza, Żeliszawek i Wejherowa.

W turnieju głównym ( open) zwyciężył Tomasz GROENKE (Wejherowo), który w meczu finałowym pokonał 3:1` ( 11:8,11:7, 9:11, 11:8) Jakuba STRUKA (Brzyno). III miejsce zajął Krzysztof Gruszczyński (Lębork).Kolejne miejsca zajęli:Ryszard Bolda (Chłapowo),Stanisław Czoska (Rybno), Adam Śledziński (Wejherowo), Kacper Karpiński (Gdańsk),Ryszard Białk (Gniewino).

Wśród kobiet zwyciężyła Karolina Płotka (Luzino), która w meczu finałowym pokonała 3:0 ( 11:3, 11:3,11:5) Wiktorię Stańczyk (Wejherowo). III miejsce zajęła Magdalena Papke (Strzepcz).

W kategorii dziewcząt ( do 16 lat) tytuł mistrzowski zdobyła także Karolina Płotka (Luzino), która w meczu finałowym pokonała 2:0 ( 11:7, 11:5) Juliannę Papke (Strzepcz). Trzecie miejsce zajęła Laura Langa-Pobrucka (Linia).

W kategorii chłopców ( do lat 16)tytuł mistrzowski zdobył Kacper Karpiński (Gdańsk)  , który w meczu finałowym pokonał 2:0 ( 11:7, 11:6) Patryka Czoskę (Rybno). Trzecie miejsce zajął Bartosz Doering ( Żeliszawki).

Zawody rozegrano także w połączonej kategorii niepełnosprawnych. W tej grupie zawodniczek i zawodników triumfował Dariusz Artymiak (Gdynia) zwyciężając w meczu finałowym 2:0 ( 11:8, 11:6) Dominika Andrzejewskiego (Rumia). III  miejsce zajął Tomasz Miks ( Wejherowo).

Mistrzostwa bardzo sprawnie prowadzili: Andrzej Białas ( sędzia główny) i  Leszek Lenda (menedżer zawodów).
Zwycięzcy otrzymali puchary, nagrody rzeczowe i gadżety ufundowane przez Starostę Wejherowskiego.
Organizator serwował wszystkim uczestnikom mistrzostw „żołnirską grochówkę”.
Organizatorem zawodów było Integracyjne Stowarzyszenie Sportowe START Wejherowo.