Archiwum

PostHeaderIcon Szachowe Mistrzostwa Polski

Sport niepełnosprawnych
Cztery medale dla ISS Start Wejherowo

10 drużyn startowało w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Szachach, które odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim. Zawody rozegrano indywidualnie i drużynowo w dwóch kategoriach: szachy szybkie i szachy błyskawiczne. Mistrzostwa zakończyły się dużym sukcesem zawodników sekcji szachowej Integracyjnego Stowarzyszenia Sportowego START Wejherowo, którzy zdobyli 4 medale.
Największy sukces odniósł Zygmunt Wielecki, który zdobył złoty medal w szachach szybkich. W konkurencji szachów błyskawicznych brązowy medal wywalczył Krzysztof Jurkiewicz. W konkursach drużynowych wejherowianie dwukrotnie zdobyli tytuły wicemistrzowskie.

Wyniki mistrzostw:

A) Szachy szybkie indywidualnie:
1.Zygmunt Wielecki (Start Wejherowo) – 7 pkt.
2.Ireneusz Koper (Start Kielce) – 6,5 pkt.
3.Bogdan Żminda (Start Wrocłóaw) – 6,5 pkt.
4.Krzysztof Jurkiewicz (Start Wejherowo) – 6,5 pkt.
5.Marek Maćkowiak (Start Bydgoszcz) – 6 pkt.

B) Szachy błyskawicznie indywidualnie:
1.Bogdan Żminda (Start Wrocław) – 10 pkt.
2.Marek Maćkowiak (Start Bydgoszcz) – 8,5 pkt.
3.Krzysztof Jurkiewicz (Start Wejherowo) – 8 pkt.
4.Tadeusz Lipski (Start Przemyśl) – 8 pkt.
5.Zygmunt Wielecki (Start Wejherowo) – 7 pkt.

C) Szachy szybkie drużynowo:
1.WZSN Start Wrocław – 19 pkt. (Bogdan Żminda, Leszek Szymański, Edward Pela)
2.ISS START Wejherowo – 18,5 pkt. (Z.Wielecki, K. Jurkiewicz, Tadeusz Panek)
3.ZSiR Start Kielce – 16,5 pkt.( I.Koper, Tadeusz Relidziński, Józef Przybył)

D) Szachy błyskawiczne drużynowo:
1.WZSN Start Wrocław – 21 pkt. (Bogdan Żminda, Leszek Szymański, Edward Pela)
2.ISS START Wejherowo – 21 pkt. (Z.Wielecki, K. Jurkiewicz, Tadeusz Panek)
3.GZNS Start Gorzów Wlk. – 20,5 pkt. (Andrzej Kozicz, Grzegorz Byliński, Zygmunt Boła).

Organizatorem zawodów byli : Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start Warszawa i Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start Gorzów Wielkopolski.